کارگاه مجازی سیاست پژوهی مبتنی بر رویکرد مسئله محور

28 فروردین ماه ساعت 15:00
4 اردیبهشت ماه ساعت 18:00
این رویداد آدرس فیزیکی ندارد.

تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که بسیاری از چالش ها و معضلاتی که در اداره کشور با آن ها مواجه هستیم، سال هاست که اقشار مختلف مردم و مسئولان و پژوهشگران را تحت تأثیر قرار داده و به خود مشغول کرده اند؟ عمر پرداختن به بعضی از این موضوعات در کشور به بیش از چند دهه می رسد.  چالش هایی مانند تورم، ارتباط صنعت و دانشگاه، تحریم، مفاسد اقتصادی، ناکارآمدی رسانه های رسمی مانند صدا و سیما و…

چرا با وجود اینکه سالهای طولانی افراد مختلف در جایگاه های متفاوت برای حل این چالش ها تلاش کرده اند، اما کماکان این چالش ها در مسیر پیشرفت کشور خودنمایی می کنند؟!

آقای محمد فدایی (کارشناس سیاست پژوهی و مشاور شبکه کانون های تفکر ایران) به همراه جمعی از افراد با تجربه در حل مسئله و سیاست پژوهی، چندسالی است که به دنبال پاسخ به این پرسش هستند و جمع بندی ایشان این است که ایراد از رویکردهای ما در حل مسائل است! به عبارتی مانع اثربخشی فعالیت های ما برای کمک به حل مسائل کشور، به کارگیری رویکردهایی اشتباه در مواجهه با آن هاست و با رعایت برخی ملاحظات و آداب سیاست پژوهی و حل مسئله، می توان اثرگذاری این فعالیت ها را ارتقاء داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *