دروه آموزشی اقتصاد مقاومتی در استان خراسان جنوبی

بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند با حمایت مرکز گام، دوره آموزشی در حوزه اقتصاد مقاومتی برگزار کرد.
دوستان بسیج دانشجویی این دانشگاه یک هفته بعد از ایام تعطیلات نوروز شروع به برنامه ریزی برای برگزاری این برنامه کردند و در طی هماهنگی های انجام شده با مرکز گام، این برنامه آموزشی نیز در تاریخ ۲۶ ام فروردین ماه برگزار شد. در این کارگاه آموزشی فعالین دانشجویی چند دانشگاه دیگر استان خراسان جنوبی نیز حضور داشتند.
بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند پس از تماسی که با مرکز گام از طریق شماره تلفن ۸۸۳۵۳۰۷۸-۰۲۱ به عمل آوردند، سه جلسه برای این کارگروه آموزشی تدوین گردید و به همراه استاد پیشنهادی به این مجموعه معرفی شد. نهایتا در روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۵/۲/۲۶ این جلسات با ارائه مهندس فیروزآبادی در دانشگاه بیرجند با حضور ۸۰ تن از فعالین دانشجویی استان خراسان جنوبی برگزار گردید.
این دوره شامل سه جلسه بود. در جلسه ابتدایی به مفهوم شناسی اقتصاد مقاومتی و اهمیت اقتصاد در حکومت اسلامی پرداخته شد. همچنین مفاهیم راهبردی و اصلی در اقتصاد مقاومتی تشریح گردید.
در جلسه دوم به تفصیل در رابطه با موانع تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور پرداخته شد. بخشی از این جلسه به جریان شناسی فکری اقتصاد در کشور پرداخته شد؛ همچنین تفکرات معارض با انقلاب اسلامی در اقتصاد را در زمینه هایی چون تولید، کشاورزی، نفت و… تشریح شد.
در جلسه سوم مدیر موسسه تحلیل گران فناور در رابطه با نقش دانشجویان پیرامون اقتصاد مقاومتی مطالبی را مطرح کردند. در این جلسه گفتمان سازی به عنوان اصلی ترین راه تحقق اقتصاد مقاومتی مطرح شد، همچنین نقش دانشجویان در گفتمان سازی تشریح گردید.
پس از ارسال گزارش و صدای ضبط شده جلسات به مرکز گام، سایر حمایت های دیگری که این مرکز از تشکل های دانشجویی به عمل می آورد طبق آیین نامه از این مجموعه به عمل آمد.

در زیر بخشی از تصاویر این دوره آموزشی را مشاهده می نمایید.

دیدگاه ها

نظرات بسته شده است.