حمایت مرکز گام از برنامه «علم با ثروت» دانشگاه صنعتی اصفهان

پژوهشکده شهید اعتباری بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان با حمایت مرکز آموزشی گام در برگزاریِ “علم با ثروت در چهار ساعت” پیش گام شد.
علم با ثروت در چهار ساعت با حضور دکتر سالاری نسب (مدیرعامل شرکت موج فناوری هوشمند)؛ و معرفی سه کتاب در حوزه ی کسب و کار دانش بنیان در تاریخ ۲۹ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور دانشجویانی که فعالیت های پژوهشی و دانش بنیان مشغول هستند، برگزار گردید.
این برنامه در دو نوبت برگزار گردید؛ در نوبت ابتدایی، مباحث پیرامون تجربیات دکتر سالاری نسب در حوزه کسب و کار دانش بنیان پیگیری شد. این بخش از برنامه با سخنرانی دکتر سالاری نسب آغاز شد. ایشان در ابتدا به معرفی خود پرداختند و سپس در مورد تاریخچۀ کاری که ایشان در طول سال‌های اخیر تجربه کرده اند، در مورد ایده‌های کسب و کاری که در طول دورۀ کارآفرینی شخص شان تجربه کردند، در مورد شکست‌ها و موفقیت‌هایی که داشتند نیز توضیحاتی ارائه دادند.
ایشان در این صحبت‌ها مکرر بیان می‌کردند که به وقتی به کاری که فکر می‌کنید اعتقاد دارید به هر قیمتی که شده آن کار را انجام دهید. مهم نیست که چقدر زندگی برای شما سخت می‌شود، مهم این است که در مسیری حرکت می‌کنید که به آن باور دارید.
ایشان به بخشی از مردم کشور که اعتقاد دارند ما نمیتوانیم و توانایی تولید نیز نداریم اشاره کردند و درجواب به این افراد فرمودند: جواب این چنین افراد را باید با ارائۀ محصولات ساخته شده توسط جوانان با استعداد کشور پاسخ داده شود.
قسمت بعد به پرسش و پاسخ شرکت کنندگان اختصاص یافت. شرکت کنندگان در مورد نیازسنجی کشور، در مورد اینکه، آیین نامه‌هایی در زمینۀ رفع نیازهای فعلی کشور وجود ندارد، پرسش‌هایی مطرح کردند. دکتر سالاری نسب در پاسخ به این دست پرسشها اشاره داشتند که هر کسی که اگر احساس کند می‌تواند کار مفیدی انجام دهد، این قدرت را دارد که دیگران و مسئولین را هم جهت با خود کند. در حال حاضر به علت نبودن بستر و زیرساخت مناسب تعادل خوبی بین خروجی از دانشگاه‌ها و نیاز به دانشجویان از بین رفته است که یکی از بهترین راه‌ها برای بازگرداندن این تعادل تأسیس شرکت‌های دانش بنیان و پیگیری کسب و کار های پایه دانش بنیان می‌باشد.
در ادامه دکتر سالاری نسب در مورد مشکلاتی که در زمینۀ تکنولوژی و عدم مدیریت منابعی که وجود دارد توضیحاتی ارائه دادند. در بخش پایانی کارگاه نیز، دکتر سالاری نسب با پخش کلیپ‌های تصویری توضیحاتی در مورد شرکت موج فناور هوشمند و محصولات فنی که این شرکت ارائه می‌دهد ارائه دادند. ایشان بیان کردند که این شرکت محصولاتی تولید می‌کنند که جزء ۱۰ شرکت برتر دنیا هستند.
بخش دوم برنامه پیرامون آسیب شناسی نظام آموزش عالی بود، در این راستا از چند تن از اساتید دانشگاه دعوت شده بود که در این برنامه شرکت داشته باشند.
در این بخش ابتدائا مستند نور علم و کلیپی تحت عنوان یک مشت نمره که در رابطه با آسیب های نظام آموزش علمی کشور هست، پخش گردید و در انتها نیز میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی و تنی چند از اساتید دانشگاه که در این جلسه حضور داشتند، پیرامون آسیب شناسی آموزش عالی بحث و گفت و گو شکل گرفت.

دیدگاه ها

نظرات بسته شده است.